Prdukt lentor

Uran 01 – misja Voyager 2

No Rating Available
Widok planety Uran uchwycony przez sondę kosmiczną Voyager 2 NASA w 1986 roku. Uran, siódma planeta od Słońca o trzeciej największej średnicy w naszym Układzie Słonecznym, jest bardzo zimny i wietrzny. Olbrzymia planeta otoczona jest słabymi pierścieniami i 27 małymi księżycami. Uran obraca się pod kątem prawie 90 stopni w stosunku do płaszczyzny swojej orbity. To wyjątkowe nachylenie sprawia, że Uran wydaje się obracać na boki. Uran ma niebiesko-zielony kolor ze względu na duże ilości metanu, który pochłania czerwone światło, ale pozwala na odbijanie niebieskiego z powrotem w przestrzeń kosmiczną. Atmosfera składa się głównie z wodoru i helu, ale zawiera również duże ilości wody, amoniaku i metanu. Pierwsza planeta odkryta za pomocą teleskopu, Uran, została odkryta w 1781 roku przez astronoma Williama Herschela, choć początkowo myślał on, że jest to kometa lub gwiazda. Herschel bezskutecznie próbował nazwać swoje odkrycie Georgium Sidus na cześć swojego patrona, angielskiego króla Jerzego III. Ostatecznie planeta została nazwana na cześć Uranosa, greckiego boga nieba, który był również ojcem Kronosa (lub Saturna).

45,00 200,00 

-
+

Stock availability does not exist this product.

Opis

Widok planety Uran uchwycony przez sondę kosmiczną Voyager 2 NASA w 1986 roku.

Uran, siódma planeta od Słońca o trzeciej największej średnicy w naszym Układzie Słonecznym, jest bardzo zimny i wietrzny.

Olbrzymia planeta otoczona jest słabymi pierścieniami i 27 małymi księżycami. Uran obraca się pod kątem prawie 90 stopni w stosunku do płaszczyzny swojej orbity. To wyjątkowe nachylenie sprawia, że Uran wydaje się obracać na boki.

Uran ma niebiesko-zielony kolor ze względu na duże ilości metanu, który pochłania czerwone światło, ale pozwala na odbijanie niebieskiego z powrotem w przestrzeń kosmiczną. Atmosfera składa się głównie z wodoru i helu, ale zawiera również duże ilości wody, amoniaku i metanu.

Pierwsza planeta odkryta za pomocą teleskopu, Uran, została odkryta w 1781 roku przez astronoma Williama Herschela, choć początkowo myślał on, że jest to kometa lub gwiazda. Herschel bezskutecznie próbował nazwać swoje odkrycie Georgium Sidus na cześć swojego patrona, angielskiego króla Jerzego III. Ostatecznie planeta została nazwana na cześć Uranosa, greckiego boga nieba, który był również ojcem Kronosa (lub Saturna).

Informacje dodatkowe

Waga 5 kg
Wymiary 20 × 20 × 10 cm
Typ produktu

Plakat, Canvas